סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סיפורו של רים הדוברמן

רים הוא דוברמן צעיר ויפהפה בן 8 חודשים . הוא הובא אלינו לפני מספר ימים בשעת בוקר מוקדמת כמקרה חרום לאחר שנפגע מרכב.
רים הגיע עם בעליו אל וטרינר חירום כאשר הוא צולע ומתקשה לנשום .

האזנה לריאות שלו בעזרת סטטוסקופ גילתה לרופאים שבית החזה שלו התמלא באוויר שהקשה על הנשימה שלו . מצב זה נקרא " חזה אוויר" ומצריך שאיבה מידית של האוויר כדי לאפשר חיים.
בנוסף לפגיעות הנראות לעיין -בתאונות מסוג זה קיים תמיד החשש מפגיעות פנימיות שלא תמיד ניתן לאבחן בבדיקה גופנית רגילה. ואכן , בדיקת אולטרסאונד הראתה נוזלים בחלל הבטן וחשד לדימום פנימי .

בדיקות הדם הראו מחסור בכדוריות דם אדומות (אנמיה) , ואיששו את החשד . במקרים אלו אנו עוקבים בדריכות אחר קצב התפתחות הסימנים וחוזרים על בדיקת הדם כדי לראות אם חלה התדרדרות. במצבים אלו (וגם הפעם) למרפאה מובא כלב גדול ובריא שמתאשפז במטרה לתרום דם במידת הצורך.

במידה והמצב ממשיך להתדרדר אנחנו נותנים מנת דם טרייה מהתורם ולפעמים אין מנוס מפתיחת הבטן וביצוע ניתוח במטרה לעצור את הדימום .

לשמחתנו במקרה של רים הצלחנו להשתלט על הדימום בעזרת טיפול תרופתי ומתן נוזלים תוך-ורידיים.

לאחר מספר שעות של טיפול ומעקב אינטנסיביים התייצב מצבו של רים ויכולנו להתפנות לטיפול בבעיה פחות דחופה אך חשובה ביותר . רים לא היה מסוגל לדרוך על רגל ימין האחורית שלו . בצילום רנטגן שבוצע היה ניתן לראות בבירור שבר בשתי עצמות ועל כן רגלו גובסה .

למרות השיפור במצבו ,רים הושאר לאשפוז לילה והיה בהשגחה מלאה של הרופאים במהלך כל הלילה. למחרת בשעות אחר הצהריים רים שוחרר הביתה וכבר דווח לנו שהוא אוכל ומרגיש יותר טוב .

רים התגלה ככלב צעיר וחסון עם רצון עז לחיות ונראה שהוא יעבור את החוויה הקשה הזו וימשיך לחיות חיים מלאים ומאושרים . מחזיקים לך אצבעות חמוד . נתראה בביקורת הבאה !

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
דברו איתנו אנחנו לא נושכים