סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

רימות זבובים בפצעים

בכל קיץ, עם העלייה בטמפרטורות, גדל גם קצב ריבוי הזבובים. זבובים מטילים את ביציהם במגוון של מקומות בהם נמצא חומר אורגני בטמפרטורה והלחות הנכונים , כשלרוב זה יהיה ערימת זבל כלשהי. מן הביצים יוצאות רימות שמיד מתחילות לאכול את החומר האורגני שבסביבתן, גדלות במהרה ויוצרות גולם. מן הגולם יוצא לעולם זבוב צעיר, נחוש להפריע לנו באוכל או במנוחת הצהריים שלנו יש מקום נוסף בו זבובה עלולה להטיל את ביציה ,העונה לכל הדרישות – רקמה חיה.

ד"ר שרמן, וטרינר בבאר שבע מדבר עלכך שבעלי חיים השוהים בחוץ, שעייפים מכדי לגרש מעליהם את המטרד הבלתי פוסק, הם קורבן מושלם. לרוב נראה זאת בחיות זקנות או חולות, אך לא בהכרח. המקומות האופיינים הם אזור פי הטבעת, אברי המין וסביב גלגל העין אך לרוב נמצא אותם בפצעים פתוחים ומזוהמים. אפילו דלקות עור פשוטות לכאורה. הביצים מוטלות על שפת הפצע ומתוכן בוקעות רימות במהירות.

הרימות מכרסמות את דרכן לתוך הרקמה הפגועה ויוצרות כיס גדול מאוד שמושך עוד זבובות לבוא ולהטיל עוד ביצים המראה, לרוב האנשים, קשה מאוד והריח מאוד לא נעים, אך הסבל העיקרי הוא של החיה.

מה עושים כדי להימנע? תשומת לב, במיוחד לחיות שמבלות זמן רב בחוץ ובעיקר למבוגרים והחולים שביניהם. פצעים ובעיות עור צריכים להיות מטופלים ולהיות במעקב

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
דברו איתנו אנחנו לא נושכים