סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

אכילת רעל עכברים

רעל הוא סכנת חיים

אכילת רעל עכברים היא מסכנת חיים, במיוחד עבור בעלי חיים קטנים מאוד. ההרעלה קורית בעיקר בכלבים אך גם חתולים וחיות בית אחרות רגישים לרעל.
רעל העכברים משבש את ייצור  גורמי קרישת הדם ויום עד חמישה ימים לאחר עיכול הרעל, עלול בעל החיים לדמם לחללים שונים בגוף ולפתח אובדן דם מסיבי. ללא טיפול אינטנסיבי הכולל עירוי פלזמה, מתן ויטמין K ומעקב אחר קצב קרישת הדם- הפגיעה בבעל החיים היא עלולה להיות קטלנית.

לעיתים, בעל החיים מורעל כתוצאה מאכילת עכבר או חולדה שהורעלו . חולדות ועכברים לא מתים מייד לאחר אכילת הרעל. הם יכולים לחיות במשך 1-7 ימים, והופכים בהדרגה ליותר חלשים. חיות אלה הן טרף קל לכלבים וחתולים. לעתים קרובות, כמות הרעל במכרסמים מורעלים אינה מספיקה כדי להרוג את חיית המחמד, אך עלולה לגרום למחלה קשה המחייבת טיפול וטרינרי.

דוגמאות לרעל עכברים:

 

336-1     337-1     338-1

 

מהם הסימנים להרעלה?

חולשה פתאומית

חום, רעידות שרירים וחולשה פתאומית מצביעים על מצב מסוכן. הסימנים הראשוניים של הרעלת רעל עכברים הם עדינים; היו ערניים לשינויים בהתנהגות בעל החיים שלכם.

חניכיים חיוורים
חניכיים חיוורים הם סימן לאנמיה, תופעת לוואי שכיחה של הרעלת רעל עכברים. החניכיים של הכלב שלך צריכות להיות בצבע ורוד בהיר. אם החניכיים בצבע ורוד בהיר, לבנבן או אפור, יש סיבה לדאגה. הכירו את צבע החניכיים הרגיל של הכלב שלכם, כך תוכלו להבחין בבעיה בקלות רבה יותר.

ריור יתר
הריר, במיוחד אם מלווה בכתמי הדם ברוק, עשוי להצביע על בליעת רעל. רוב הכלבים נוטים להזיל ריר כשהם רואים מזון, אבל ריור יתר או ריר מוקצף ללא סיבה צריך להיחקר. רעלים אחרים יכולים לגרום גם כן לריור יתר

דימום
רעלי עכברים גורמים לדימום פנימי. לצד אובדן הדם עלול להתפתח כשל של האיברים הפנימיים. הופעה של דם בשתן, צואה או קיא דמי, דימום מהאף, או דימום בלתי נשלט מהפה או פי הטבעת הם סימנים רציניים ומדאיגים. בשלב זה חיית המחמד שלך זקוקה לתשומת לב וטרינרית מיידית!

מה לעשות?

אם אתה יודע או חושד שחיית המחמד שלך נחשפה לרעל עכברים או לעכבר מורעל בשעות האחרונות עליך להביא את בעל החיים לטיפול וטרינרי באופן מיידי. עד ההגעה  ניתן לנסות ולעורר הקאה בבית- זאת במידה וההרעלה קרתה בטווח השעות האחרונות. הכינו תמיסת מי מלח (מים פושרים עם 1-4 כפיות מלח) או תמיסת אבקת חרדל (1-2 כפיות עם כוס מים פושרים). השתמשו בכפית או במזרק ללא מחט  ונסו לטפטף על החלק האחורי של הגרון מאחורי בסיס הלשון .
גם כפית מי חמצן ( בריכוז שאינו עולה על 3% ) מעוררת הקאה תוך 15 דקות. אם יש ברשותכם טבליות פחם פעיל (למשל קרבוקסילן- טבלית ל 5 ק"ג) יש לתת לבעל החיים עד להגעה לרופא וטרינר. לא לעורר הקאה אם לא ידוע לך מתי בעל החיים הורעל!!!

בכל מקרה של חשד להרעלה עליכם להגיע לטיפול וטרינרי ייעודי בהקדם האפשרי לטיפול ומעקב!!! 

מניעה

השתמשו במלכודות הומאניות ולא ברעלים.

לאור הסכנה לבעל החיים – ראשית עלינו להימנע מפיזור הרעל.

מעבר לאכזריות הרבה בשיטה זו להדברה אנו מסכנים את בעלי החיים שלנו , של שכנינו ובע"ח עוברי אורח.ראשית, אל תאפשרו לבעל החיים לשוטט ללא השגחה.כמו כן, ניתן לטפל בנגע העכברים ע"י מלכודת תא קפיצית ולשחרר את העכבר בטבע.

השיטה הטובה ביותר היא להחזיק חתול בית גאה. כל עכבר שפוי יעדיף להיפרד מכם ומהחתול מהר מאוד.

דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן