סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

איך לעודד את החיות לשתות מים?

קיץ, חם. הרבה חתולים, וגם כלבים, לא שותים מספיק ונמצאים בסכנת התיבשות. האם יש מה לעשות? כן! הנה כמה רעיונות איך לגרום לכלב או לחתול שלכם לשתות יותר:

1) להחליף את כלי השתיה. נמצא שלחתולים ישנה העדפה מאיזה כלי מים לשתות. יש חתולים שלא מוכנים לשתות מכלי נירוסטה, כי ההשתקפות שלהם מלחיצה אותם. יש חתולים שמוכנים לשתות רק מכלי מים שעשוי מחומר, גובה או אפילו צבע מסוים. אולי זה קשור לריח מסוים שיש לכלי המים שאנחנו לא מודעים אליו, ואולי זה קשור לשיקול חתולי אחר – תהיה הסיבה אשר תהיה – החלפת כלי המים בהרבה מקרים גורמת לשינוי בכמויות השתיה של בעל החיים.

2) להחליף את מיקום כלי המים. רעשים שונים שמתרחשים בבית, בבנין או אפילו בשכונה יכולים לגרום לחתול להירתע ממיקום מסוים בבית. למשל – חתול שכלי המים שלו נמצא ליד חלון בו עוברות משאיות רבות – יכול להירתע מהרעש ולכן גם ישתה פחות. שינוי מיקום כלי המים יכול לעזור לו לשתות יותר.

3) הוספת כלי שתיה "של אנשים". חתולים רבים מעדיפים לשתות מכליאוכל של אנשים. אם יש לכם ספל שאתם לא מעוניינים יותר להשתמש בו – תנו אותו לחתול. רק אל תגלו לחתול שאתם לא משתמשים בו יותר בעצמכם, כי זה יגרום לו שוב לאבד ענין…

4) החלפה תדירה של המים. בעיקר חתולים, אך גם כלבים, מעדיפים מים טריים. רוב החתולים יבואו לשתות או לפחות "לדגום" את המים אחרי שתחליפו את המים בקערית.
5) ברז. הרבה חתולים אוהבים לשתות ישר מהברז. אנחנו חלילה לא ממליצים להשאיר להם ברז מים פתוח כל הזמן (ישראל מתייבשת, אחרי הכל) אבל אפשר לעודד אותם לבוא לשתות מהברז כמה פעמים ביום.

6) קרח! שימו קרח בתוך קערית המים של הכלב שלכם, ותראו מה קורה. הרבה כלבים גם יאהבו ללקק קרח. מבחינתם זה משחק, ועל הדרך – יקבלו עוד נוזלים.

7) ארטיקים לכלבים – אפשר להקפיא שימורים המיועדים לכלבים או לחתולים, ולהפוך אותם לחטיפים קפואים שאפשר לתת כצ'ופר. בין אם בכלי ייחודי, או בתוך מגש קרח – רוב הכלבים לא יסרבו לחטיף קריר בימים חמים כאלו. רק שימו לב לא לשים מקל ארטיק, כדי שלא יאכלו אותו בטעות.

8) מלפפונים, רבותי, מלפפונים! מותר לתת לכלבים מלפפונים – שכידוע מכילים הרבה מים. אם לכלב שלכם אין דרישות תזונתיות מיוחדות (בגלל אלרגיה או מחלה כלשהי) – זה הזמן לבדוק אם הוא אוהב מלפפונים.

9) מעבר למזון שימורים. מזון משימורים לכלבים וחתולים מכיל 80% מים. זו דרך מצוינת להוסיף לבעל החיים שלכם אקסטרא נוזלים. רק חשוב לוודא שמדובר בשימורים שהם מזון מאוזן ומלא לבעל החיים, ולא שימורים שהם רק חטיף או צ'ופר, כדי לוודא שהכלב או החתול ימשיכו לקבל את כל הערכים התזונתיים החשובים.

10) מקלחת – זוהי דווקא לא המלצה, אלא אזהרה. יש להמנע ממקלחות מיותרות לבעל החיים שלכם, גם אם חם. חתולים לא זקוקים לעולם לאמבטיה, וכלבים מומלץ לרחוץ עד 4 פעמים בשנה. רחיצה מוגברת יכולה להביא לאבדן השכבות העליונות של העור, ולהפוך את העור ליותר פגיע. לכן, פרט למקרים חריגים בהם בעלי החיים התפלש בדבר-מה המחייב מקלחת – יש להמנע מאמבטיות.

דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן