סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

טיפול בגורי חתולים נטושים

מצאתם ברחוב גור קטנטן, שזה עתה נולד, גוש צמרירי ומתוק. מה עושים עכשיו?

טיפול בגורי חתולים נטושים
האם קרה לכם כבר שכשהלכתם לתומכם ברחוב שמעתם פתאום ציוצים מכיוון השיחים או שמצאתם קופסת נעליים המונחת בפתח הבית וכשפתחתם אותה ראיתם לחרדתכם שלושה חתלתולים קטנים רועדים מקור וצועקים לעזרה?
הרי לפניכם מספר עצות מה לעשות:
ראשית יש לוודא שהחתולים אכן יתומים מאם. יש נקבות שמשאירות את הגורים במקום מסתור
בזמן שהן הולכות לחפש מזון. לכן תמיד כדאי לחכות ולראות האם אם החתולים בסביבה.

עכשיו ישנן שתי אפשרויות:

 • לקחת את הגורים לצער בעלי חיים, שם סיכוי סביר שיומתו.
 • לקחת אחריות מלאה ולגדלם עד גיל חודש וחצי אז יוכלו להימסר למשפחות מאמצות.

אם בחרתם באפשרות השניה הרי מספר עצות:

  • כדי להעריך את גיל הגורים יש לדעת שהם פוקחים עיניים בגיל עשרה ימים. השיניים מתחילות לצמוח בגיל שלושה שבועות.אם הגורים עם עיניים סגורות וחבל הטבור עדיין מחובר אליהם, סימן שהם בני ימים ספורים. אין לחתוך את חבל הטבור. הוא נושר לבד.

 

  • יש להניח את הגורים בקופסא מרופדת בסמרטוטים נקיים/צמר גפן ורצוי להוסיף בקבוק מים  חמים (שקונים בסופר פארם בכ-12 ₪) ולהחליף את המים בבקבוק מקומקום חשמלי כל כמה שעות. חשוב להבין, שגורי חתולים עלולים למות מקור גם בקיץ. גורי חתולים שאך זה נולדו זקוקים לטמפרטורת סביבה של 32 מעלות.

 

  • בשלב הבא צריך לקנות אבקת חלב לגורי החתולים. אנו ממליצים בחום על אבקה  מחברת KMR הניתנת לרכישה במרפאות או בחנויות לחיות מחמד. יש המצליחים לגדל גורי חתולים גם עם אבקת חלב של תינוקות או אפילו עם חלב פרה רגיל, אך הסיכויים להצלחה פחותים בהרבה. יש להאכיל את הגורים בעזרת בקבוק האכלה מיוחד או במזרק (ללא מחט כמובן). תחילה הם אוכלים כ-3 מ"ל כל שעתיים. אחר כך תדירות ההאכלה הולכת ופוחתת אך נפח כל האכלה הולך וגדל. בגיל 10 ימים ניתן להאכיל כ-5 מ"ל כל 4 שעות.

 

  • החלב שמוכן על פי הוראות ההכנה צריך תמיד להיות מחומם לטמפרטורת הגוף ולהינתן במזרק או בקבוקון שעברו חיטוי. לאחר כל האכלה רצוי להשרות את המזרק במים רותחים. את החלב המוכן רצוי לא להשאיר יותר מ-24 שעות במקרר ולחמם כמה שפחות פעמים במיקרוגל. תמיד כדאי להכין כמות חלב קטנה בהתאם לכמות הגורים ולהשתמש בה.

 

 • ניתן לעזור לחתלתולים הקטנים גם על ידי ניקוי אזור פי הטבעת עם צמר גפן לח. פעולה זו מחקה את התנהגות האם וזה מעודד את הגורים לעשיית צרכים. אם הגורים מאד מלוכלכים רצוי לנקותם עם מגבונים לחים ולהימנע מאמבטיות.
דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן