סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

טיפים להתמודדות עם חרדת נטישה של הכלב

אם אתם חיים עם כלב, אתם לבטח מודעים לעובדה, שכלבכם עלול לסבול מחרדת נטישה ובעיקר אם אתם נוהגים לצאת לנופשים רבים בני מספר ימים. אם אתם חוששים שמא הכלב שלכם סובל מחרדת נטישה, מאמר זה נכתב עבורכם. בשורות הבאות תוכלו ליהנות מטיפים מהותיים ועצות מלומדות, שיאפשרו לכם להתמודד עם חרדת הנטישה של כלבכם, בעיקר אם אתם נעזרים רבות בשרות פנסיון לכלב. הטיפול בחרדת הנטישה של הכלב יכול להיות טיפול התנהגותי בלבד, אך לעתים הטיפול ישולב בטיפול תרופתי.

אבחון – כדי לאמת את החששות שלכם, שאכן הכלב סובל מחרדת נטישה, יש לאבחן זאת נעם מאלף מקצועי ומוסמך. ככל שתקפידו לאבחן נכונה את הבעיה כך הטיפול, שתעניקו לכלבכם יהיה טוב וממוקד יותר ויסייע לכלב בטווח הקצר והארוך גם יחד. לעתים אבחון שגוי מוביל לטיפול לקוי – ממנו אתם יכולים להימנע מבעוד מועד.

פעולות נדרשות – כלבים אשר סובלים מחרדת נטישה מנסים לרוב לברוח מהמקום בו הם שוהים, בין אם זהו הבית בו הם גדלים ובין אם זהו פנסיון כלבים (חשוב מאוד לדאוג לכלב לשבב, כך שאם הוא יעלם תוכלו לאתר אותו ללא בעיות מיותרות) חשוב מאוד להקפיד ולדאוג שהבית יישאר סגור ושלכלב לא תהיה גישה לפתח מילוט או יציאה מהבית – גם כשאתם שוהים איתו באותו מבנה. השתדלו שלא להיעדר לשעות רבות מהבית ואם אתם חייבים להיות בעבודה, או בכל מקום אחר, דאגו לבייביסיטר – בתשלום או שלא, שיטייל או ישהה עם הכלב בהעדרכם.

חרדת נטישה והשהיה בפנסיון

אם אין לכם כל ברירה ואתם חייבים לצאת למספר ימים מחוץ לעיר ואין לכם עם מי להשאיר את כלבכם, הרי, שיש פתרון מעולה והוא פנסיון ביתי לכלבים. פנסיון לכלב, יאפשר לכם להתמודד עם חרדות הנטישה של הכלב אם קיימות כאלו ולמנוע חרדה זו אם הכלב לא פיתח אותה. פנסיון לכלב במרכז, יאפשר לכם ליהנות משירות מלא עבור כלבכם לרבות: חברה – לכלבים בפנסיון יש חברה וכלבים נוספים איתם הם יכולים לשחק במהלך היום יום ולהשכיח מעט את העובדה, שהם לא רואים אתכם. פנסיון לכלבים, לרוב מתוחזק על ידי מאלף כלבים מיומן אשר יכול לתרגל עם כלבכם ולסייע לו בחרדה התוקפת אותו ולפיכך אתם יכולים להיות סמוכים ובטוחים, שהכלב נמצא בידיים טובות.

כלבים הסובלים מחרדה, ימנעו מאכילה ושתייה ולכן הם זקוקים לפיקוח ומי שיסייע להם בפעולות אלו. בפנסיון, צוות מטפלים מוביל אשר דואג לוודא כי הכלב מקבל את מנת המזון לה הוא זקוק ושהוא אכן אוכל אותה. זה הזמן לציין כי הכלב שלכם יקבל את האוכל לו הוא רגיל. עוד דואג הצוות למלא את צלוחית המים, כך שלא יחסר לכלבכם מים בשום שלב במהלך היום. היה וכלבכם לא אוכל או שותה, ידאג הצוות לסייע לו באכילה ובמידה הצורך להשקותו באמצעות אביזרים נלווים לרבות מזרק ולו רק על מנת למנוע התייבשות.

קראו גם על: וטרינר בבאר שבע

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
דברו איתנו אנחנו לא נושכים