סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

למה לא לתת עצמות לכלבים?

"תן לו איזה עצם, תראה איך הוא רוצה אחת!" – פעם זה מה שהיו עושים, אבל לא כי זה טוב, אלא כי זה מה שהיה. היום – מאוד לא מומלץ. על הסיבות למה לא לזרוק לכלב שלך איזו עצם.

למה לא לתת עצמות לכלבים?

לפני שנים רבות היה ידוע שכלבים אוכלים עצמות. הורינו יודעים לספר על כלבים אישיים שלהם שגדלו וחיו רק על עצמות והסתדרו נהדר עוד לפני עידן הבונזו והיוקנובה. אז מה קרה?

מה השתנה? מה פתאום כולם זועקים, שהכלבים של היום לא יכולים לאכול עצמות? הסיבה לכך פשוטה.
בעבר, לכלבים לא היתה ברירה אלא לאכול עצמות, כי זה מה שהיה בנמצא.

הם סבלו בדיוק מאותן תופעות שעלולות לקרות גם היום ושמייד נפרט, רק שלא היתה מודעות לתופעות אלה ולעתים הכלבים שילמו על כך בחייהם.

הנה מספר סיבות שבגללן אתם מתבקשים לא לתת עצמות לכלבכם:

1) העצמות נלעסות על ידי הכלבים והרבה פעמים נשברות בצורה חדה ובזמן הבליעה עלולות לחתוך את הושט, לפצוע את הקיבה ולגרום אף לפציעות קשות במעיים שמביאות לדימומים קשים במערכת העיכול.

2) העצמות עלולות להיתקע בפה ולגרום לזיהום קשה אם לא מתגלות בזמן. ראינו מקרים של עצם שהתמקמה לרוחב החיך הקשה וגרמה לזיהום קשה בלסת העליונה. עצם עלולה להיתקע בושט, במיוחד מעל בסיס הלב. במקרה כזה נדרשת התערבות כירורגית או של אנדוסקופ, על מנת לשלוף את העצם ולהציל את חיי הכלב. מקרים שלא אובחנו בזמן הסתיימו בקרע של הושט, זיהום קשה בבית חזה ובמותו של הכלב.

3) במקרה שהעצם נתקעת במעיים היא עלולה לגרום לחסימת מעיים. במקרה כזה תיתכן אפילו פרפורציה (חירור) של המעיים שגם היא עלולה להיות קטלנית.

4) במקרים הקלים יותר העצמות יוצרות צואה קשה כמו אבן וגורמות לעצירות קשה וצורך בחוקן (בהרדמה) על מנת לשחרר את החסימה. גם מצב זה עלול לסכן את חיי הכלב במידה ולא מביאים אותו בזמן לוטרינר לשם ביצוע חוקן.

5) לעצמות ערך תזונתי דל ביותר. עדיף תמיד להאכיל את הכלבים במזון כלבים איכותי וכצ'ופר  לתת לו עצם מיוחדת לכלבים (ניתן לרכוש במרפאה או בכל חנות חיות). עצם זו עשויה מעור של פרה, מתמוססת ואינה מהווה כל סכנה.

דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן