סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

מקרה של דלקת אזניים קשה בכלבים

לונה, כלבת קוקר ספנייל בת שנה וקצת, הובאה אלינו בעקבות בעיה באוזן. במרפאה התרשמנו שלונה היא כלבה אנרגטית ומקסימה ביותר, אך היא לא נתנה לנו בשום פנים ואופן לגעת לה באוזן כי האוזן כאבה לה .בנוסף היה גם ריח חזק מהאוזן הכואבת.

כדי לבדוק את האוזן של לונה היה צריך לטשטש אותה ותחת הטשטוש נמצא שלונה סובלת מדלקת אוזניים חמורה ביותר! האפרכסת עצמה היתה פצועה, ובבדיקה עם מכשיר אוטוסקופ, המאפשר לבחון את תעלת האוזן, מצאנו אדמומיות ונפיחות של תעלת האוזן ומוגלה רבה. במשטח מיקרוסקופי שלקחנו משתי האוזניים ראינו דלקת חיידקית חריפה מאוד.

לונה עברה תחת טשטוש ניקוי יסודי ביותר של האוזן, טיפול בפצע באפרכסת והחלה לקבל טיפול תרופתי שכלל גם טיפול מקומי (שטיפות וטיפות אוזניים) וגם טיפול כללי באנטיביוטיקה וסטרואידים. בנוסף, לונה שוחררה הביתה עם קולר אליזבטני כדי שלא תגרד את האוזן.

נורית, הבעלים של לונה, טיפלה בה במסירות רבה, וכבר לאחר כמה ימים בביקורת אצל ד"ר שרמן וטרינר בבאר שבע נראה שיפור ניכר. עם הביקורות השיפור התחזק ולונה החלימה לחלוטין!

למעשה, לונה סבלה מדלקת של האוזן החיצונית, או בשפה המקצועית – Otitis externa. זוהי דלקת שעלולה לנבוע מגורמים שונים – למשל טפילים, אלרגיות, בעיות מבניות ועוד. חשוב לדעת שבכלבים מהגזע קוקר ספנייל דלקות אזניים יכולות להיות קשות יותר מבגזעים אחרים, מכיוון שמבנה התעלה שלהם שונה וכולל יותר בלוטות חלב, דבר המעודד היווצרות דלקות אזניים, וגם מבנה האפרכסת השמוטה מביא לאיוורור פחות יעיל ולהחלמה בעייתית יותר. דלקות אזניים יכולות להיות כואבות מאוד, ולכן לעיתים מצריכות טיפול ראשוני בטשטוש.

דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן