סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

עיקור וסירוס

אנו במרכז הווטרינרי בנגב, ממליצים בחום לכל בעל כלב/ה או חתול/ה לעקר או לסרס אותם לפני ההתבגרות המינית. בנקבות הגיל המומלץ הוא 5 חודשים ובזכרים גיל 7 חודשים.

הסיבות לעיקור וסרוס הן :

1. למנוע הריונות בלתי רצויים

2. סיבה בריאותית-למנוע דלקות רחם וסרטן של העטינים בנקבות, מחלות של בלוטת הערמונית בכלבים זכרים ומניעת מחלות כמו איידס של חתולים ונשיכות בין זכרים. בנוסף הסרוס ימנע בריחת הכלב או שיטוט החתול מחוץ לביית מה שעלול לגרום לפציעתו עקב נשיכה או דריסה או בליעת רעל.

3. סיבה התנהגותית- הכלב והחתול המסורסים לרוב רגועים יותר,פחות הרפתקנים ויותר "משפחתיים".הם לא "מסמנים" את הבית בשתן כמו בעל חיים שאינו מסורס. בנוסף החתולה המעוקרת אינה "צועקת" בבית כפי שקורה בחתולה שאינה מעוקרת.

4. סיבה הקשורה בנקיון והגיינה- חתול מסורס לא מפריש את הריח החריף של השתן שאותו מריחים בכל בית אליו נכנס חתול שאינו מסורס. הכלבה המעוקרת לא מפרישה הפרשות דמיות והכלב המסורס לא מפריש הפרשות ירוקות מאיבר המין כפי שקורה בכלב זכר שאינו מסורס.

5. סיבה סביבתית- מניעת התרבות יתר וגורים המושלכים לרחוב או לעמותות באין דורש. זכרו תמיד שגם אם יש לכם בתים פוטנציאלים לגורים של כלבתכם- אתם מונעים בכך בתים מגורים אחרים שכבר נולדו וככל הנראה רובם יומתו בעמותות או ברחוב.

6. סיבה כלכלית- לאחרונה יצא חוק שמטרתו לעודד אנשים לעקר ולסרס את בעלי החיים שלהם. איננו מתייחסים פה לדעתנו האישית בנושא החוק עצמו אלא לעובדה הפשוטה שבכל שנה כל בעל כלב שאינו מעוקר או מסורס חייב לשלם אגרת עירייה מוגדלת שעלותה כחצי ממחיר עיקור או סרוס כך שלמעשה תוך שנתיים מיום הניתוח אתם מחזירים את עלות העיקור או הסרוס.

דברו איתנו אנחנו לא נושכים
דילוג לתוכן