סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

פרעושים וקרציות – קצת מידע מעניין וחשוב!

הקיץ הגיע, ואתו הפרעושים והקרציות בהמוניהם. איך אפשר להגן על הכלבים והחתולים מפניהם? ומה הסכנות שהם מביאים? כל המידע לפניכם:

פרעושים – פרעושים הם חרקים קטנים שמוצצים דם מכלבים ומחתולים. למעשה הפרעוש הנפוץ ביותר בארץ, גם לכלבים וגם לחתולים, הוא פרעוש החתול. אין לפרעושים כנפיים, אך יש להם יכולת קפיצה מרשימה ביותר. הפרעושים מביאים איתם שלוש סכנות עיקריות:

1) אנמיה – סכנה אמיתית מפרעושים, בעיקר אם מדובר בגור צעיר או בחיה זעירה.

2) תולעים – הפרעושים הם נשאים של תולעים מסוימות. כלב או חתול שנגוע בפרעושים יכול לבלוע בטעות פרעוש אחד וכך להדבק בתולעים.

3) גרודים.

חשוב להבין שבעל החיים לא חייב לצאת החוצה כדי להדבק בפרעושים. בני האדם הגרים בבית יכולים לשאת איתם ביצי פרעושים בנעליים, וכך להביא את הפרעושים מבחוץ אל בעלי החיים. כך שאף בעל חיים אינו חסין בפני הדבקה בפרעושים!

הצרה נהיית אף יותר גרועה אם מדובר בחיה שאלרגית לפרעושים. אלרגיה לפרעושים היא נפוצה מאוד, והיא מתבטאת בעיקר בגירודים עזים, שיכולים להגיע עד כדי פגיעה בעור. כלבים יעדיפו לגרד את איזור בסיס הזנב, וחתולים יעדיפו לגרד את העורף, אך גם אזורים אחרים בגוף יכולים להיפגע מרוב גירוד. גם אם לא רואים פרעושים על בעל החיים עדיין תתכן נגיעות, מפני שפרעושים יכולים להתחבא היטב ולא תמיד נראה אותם, בעיקר בפרווה שחורה (אך לא רק). יתרה מזאת – אם מדובר בחיה אלרגית – התגובה האלרגית יכולה להגיע אפילו שבועיים (!) לאחר שהחיה נחשפה לפרעוש. לכן חשוב להקפיד על טיפול מונע בזמן.

קרציות – שייכות למשפחת העכבישיים, גם טפילים אלו הם מוצצי דם, בעיקר בכלבים אך יתכן גם בחתולים. גם קרציות, בדומה לפרעושים, יכולות לגרום לאנמיה, אם הנגיעות בהן קשה ובעיקר אם מדובר בחיות קטנות או צעירות.

הקרציה העיקרית שיש בארץ היא קרצית הכלב החומה, אשר יכולה להעביר לכלבים מחלה מסוכנת מאוד בשם "קדחת קרציות" ("ארליכיוזיס")שהיא מחלה נפוצה מאוד בישראל, ולכן חשוב מאוד לטפל גם נגד הקרציות. קדחת הקרציות של הכלבים אינה מדבקת לבני אדם אך אותו סוג קרציה עלול להעביר מחלה אחרת לבני אדם שנקראת "קדחת הבהרות".
איך מטפלים?

1) אמפולות – טיפות ששמים בעורף של בעל החיים כל 3-4 שבועות. חשוב להתאים את האמפולה לסוג בעל החיים (כלב או חתול) ולמשקל. יש אמפולות שהן רק נגד פרעושים, ויש אמפולות שהן גם נגד פרעושים וגם נגד קרציות.

2) קולרים – מרבית קולרי ההדברה הם רק נגד קרציות, והם מחזיקים מעמד 5-6 חודשים. יש סוג נוסף של קולרים, שהוא נגד פרעושים וקרציות, והוא תקף למשך 6-8 חודשים.

3) שילוב – ניתן לשים למשל קולר נגד קרציות, ולשלב עם אמפולות נגד פרעושים. אמפולות וקולרים הם הדרך המומלצת ביותר לטיפול נגד פרעושים וקרציות.

נשמח לייעץ לכם על הטיפול המומלץ לבעל החיים שלכם ועל החברות המובילות והמתקדמות ביותר בתחום שמקנות הגנה מיירבית נגד הטפילים הללו.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
דברו איתנו אנחנו לא נושכים