סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

סניף באר שבע

שומרון 62, מ. מסחרי, נאות-לון
טלפון: 6417025 - 08
נייד: 7545907 - 050

סניף להבים:

שד' רימון 1 מרכז מסחרי להבים
טלפון: 8682728 - 08

תולעת הפארק

יש לא מעט מחלות בבעלי חיים ובכלבים באופן ספציפי, ומחלה אחת היא תולעת טפילית שפוגעת אך ורק בבעלי החיים הכלביים כמו תנים, שועלים, זאבים וכמובן כלבים. מדובר על תולעת הפארק ואת הכינוי שלה היא קיבלה מסיבה פשוטה – הגילוי של התולעת היה לאחר שקבוצת בעלי כלבים טיילו עם הכלבים שלהם בפארק הלאומי ברמת גן, ואומנם שם גילו את המחלה אך היום היא כבר נפוצה בכל מקום בארץ. צוות המרפאה של דר' שרמן, המרכז הווטרינרי בנגב מוסמך, מקצועי ובעל הכשרה מתאימה להעניק את כל סוגי הטיפולים והחיסונים לחיות שלכם.

הנזקים שעלולים להיגרם מהתולעת

יש מספר נזקים שעלולים להיגרם כתוצאה ממחלת תולעת הפארק. נזק אחד הוא פגיעה בעמוד השדרה, פגיעה שיכולה להגיע גם עד כדי שיתוק. במקרים אלו שנבדקו נמצאו תולעים בחלל עמוד השדרה והם אלו שגרמו לשיתוק. עוד נזק שיכול להיות הוא דימום פנימי חמור, דימום זה נגרם בגלל נדידה של התולעת במחזור הדם ובכלי הדם, מה שיכול להוביל לקריעה של כלי דם שונים ולדימום מאסיבי. במקרים בהם יש דימום פנימי חמור בדרך כלל המוות הינו מהיר מאוד. עוד נזק שיכול להיות הוא הקאות מרובות וזאת בגלל "ישיבה" של התולעת בחלל הוושט וחסימה שלו לאט לאט. התולעת מפרישה גם חומרים שונים ולעיתים אלו חומרים מסרטנים, וכשיש גידול סרטני אצל כלבים בגלל התולעת הזו בדרך כלל אי אפשר יהיה לטפל בגידול.

 מעבר תולעת הפארק בגוף הכלב

תועלת הפארק עוברת לא מעט בגוף הכלב עד שהיא "מתיישבת" ביעדה הסופי. בהתחלה היא קטנה מאוד ומתחילה את דרכה מהקיבה אל דפנות כלי הדם ולעורק הראשי, ובסופו של דבר היא מגיעה לוושט. בוושט התולעת מטילה ביצים ואלו יוצאים בצואה ועוברים לכלבים אחרים.

אז מה עושים?

 ראשית בשביל למנוע את התפשטות המחלה יש למנוע מהכלב לאכול זבל, שם יכולה לחכות לו התולעת. חשוב לשים לב לסימנים שונים כמה שיותר מוקדם בשביל לטפל בבעיה, סימנים כמו הקאות, תשישות, חוסר תיאבון ואחרים. גם במקרה זה כמו רבים אחרים, גילוי מוקדם של המחלה יתרום לטיפול ולסיכויי ההצלחה. חשוב כמובן לערב כמה שיותר מהר וטרינר שיידע איך לטפל במחלה בכל שלב בו הוא מאתר אותה. אם אתם מחפשים מישהו אמין? סמכותי? שאתם סומכים שיבצע טיפול איכותי ואוהב לחיית המחמד שלכם – צרו עימנו קשר ואנחנו נדאג לחיות הבית שלכם. המרפאה הווטרינרית של דר' שרמן, המרכז הווטרינרי בנגב, וטרינר בבאר שבע והסביבה, וטרינריה וטיפולים בחירום – 24 שעות.

Page Reader Press Enter to Read Page Content Out LoudPress Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out LoudPress Enter to Stop Reading Page Content Out LoudScreen Reader Support
דברו איתנו אנחנו לא נושכים